İNTERNET SİTESİ

Web sitesi kurmak ve güncel kalmasını sağlamak…

İnternet sitesi hakkında hepimiz ortalama bir bilgiye sahip olduğumuzu biliriz. İnternet sitesi; sizin, işinizin, ürün ya da hizmetinizin olmazsa olmaz bir parçasıdır. Bununla birlikte detaylar hakkında pek bilgi sahibi olmamanız normaldir. Oysa internet sitesi sahibi olmakla, siteyi güncel tutmak birbirinden çok farklı ‘şeylerdir’.


İçerik, içerik, içerik…

İnternet sitesi sizin kimliğiniz, profesyonel işinizin ayrılmaz bir parçası. Öncelikle bir yol ve tanıtım haritası çizmelisiniz. Neyi anlatacaksınız ve nasıl anlatacaksınız? Burası gerçekten önemli. Asla bunu bir detay olarak görmemelisiniz. İçeriklerinizi mutlaka düzenli bir şekilde yazın. Kendinizi ne kadar doğru ifade ederseniz, dışarıdan bir göz bunu anlayacaktır. İnternet sitenizi bir başka profesyonel kurum ya da kişiye yaptırıyor olsanız da, içeriklerin mutlaka sizi doğru anlattığından emin olun. Siteyi yapacak olan kişilere bu içerikleri sağlayın. Aksi takdirde kopyalanmış içeriklerle doldurduğunuz sayfanız, arama motorları tarafından ‘değersiz’ olarak sınıflandırılabilir.

SEO (Searh Engine Optimization)

SEO önemli!

İnternet sitenizin arama motorlarında görünür olması ve sayfalarınızın aramalarda üst sıralarda çıkmasını sağlamak için, yaşayan, güncel bir sitenizin olması gerekir. Bunun için mutlaka profesyonel destek isteyin.

Özgün İçerik

Sitenizdeki yazıların özgün olması önemli. Mutlaka size ait yazılar kullanın. Bu konuda Google’ın hassas olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Fotoğraf boyutu

Kullandığınız fotoğrafların görsel ebatlarının sitenizin hızını etkilediğini unutmayın. Fotoğraflarınızı optimize edin. Büyük görselleri küçültün.

SİTE BAŞLIKLARI

Etkileyici, çabuk okunan ve içeriğe ait başlıklar kullanın. İçerik başka başlık başka olmasın. Yazınızın değerini düşürecek ve arama motorlarında geriye düşmenize neden olacaktır.

ETİKET

Sayfa içeriğine bağlı olarak ve yazınızın uzunluğuna göre etiket kullanın. Çok etiket kullanmak önemli değildir. Ancak, aramalarda kullanılan etiketleri de göz önünde bulundurun.

Pratikus Medya ekibi, organik SEO hizmetlerini en üst düzeyde verir.