SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Sosyal medya profesyonel ve deneyimli ekiplerin işidir.

Akrabanız, asistanınız, arkadaşınız çok iyi bir insan olabilir. Ancak sosyal medya yönetmek; bilgi, donanım, deneyim ve sistemli çalışma gerektiren, profesyonel bir iştir. Pratikus Medya ekibi, sosyal medya yönetimi konusunda profesyonel hizmet veren bir dijital medya ajansıdır.

Görsel tasarım, içerik hazırlama ve düzenli paylaşım…

Birçok kullanıcı, sosyal medya hesabına sahip olmakla birlikte bu parametrelerin hepsine sahip olmayabilir. Sosyal medyada aktif olmak için profesyonel görseller, doğru cümlelerle ifade edilen içerikler ve sistemli paylaşımlar esastır.

Görsel tasarım

Görsel tasarım bölümünde detaylı ifade ettiğimiz gibi, işinizi, sizi ya da hizmetinizi en iyi tanımlayan görsellerin titizlikle seçimi yapılır.

İçerik hazırlama

İçerik, doğru ve yalın bir dil kullanarak tanıtmak istediğiniz hizmet ya da ürüne ait bilgileri içeren profesyonel metinler olmalıdır.

Sistemli paylaşım

Sosyal medya, hesabınızın güncel olup olmamasına göre size bir değer verir. Güncel hesaplar, takipçilerin önüne daha çok çıkar.

BUNLARA DİKKAT EDİN

İşinizi anlatın ve sabırlı olun

Sosyal medya, günlük değişen parametrelere sahip olmakla birlikte değişmeyen unsurun ‘siz’ olduğunu unutmayın. Düzenli paylaşımlarla sosyal medyada sabırla ayakta duranlar kazanır. Günlük kazançlar peşinde koşanlar değil.

KAHVE PAYLAŞIMLARI

Evet arada sırada bu paylaşımlar dikkat çekici olabilir. Ancak lütfen dozunu doğru ayarlayın. Takipçileriniz mutlaka işinizle ilgili görselleri de merak edeceklerdir.

GEZİ FOTOLARI

Aynen kahve paylaşımları gibi, sürekli gezdiğiniz, gördüğünüz yerleri paylaşmanız bir süre sonra ters tepki almanıza neden olabilir.

BASKILAMAYIN

İşinizi anlatın, görselinizi paylaşın ve lütfen yerinizi koruyun. Takipçileriniz üzerinde baskı oluşturacak seçimler yapmaya zorlamayın.

ÇOK GÖRSEL PAYLAŞMAYIN

Her şey kararında güzeldir. Sürekli paylaşım yaparak duvarı doldurmayın. Takipçilerinizin sayfanızı terk etmesine neden olabilirsiniz.

Profesyonellerle çalışın!

Pratikus Medya ekibi, önce sizin işiniz hakkında araştırma yaparak sizin adınıza sistemli paylaşım ajandası oluşturur. Mevsime özgü, sizin çalışma sisteminize uygun bir çalışma ve medya planı oluşturarak sizinle paylaşır. Sizin için uygun adımlarla, sistemli çalışmanızı planlar.

Profesyonellerle çalışırken, mutlaka size hizmet veren ekibi bilgilendirin. Sürekli iletişim halinde olmak ekibin işini kolaylaştırırken, takipçilerinizi sıkmadan düzenli paylaşımlarla akılda kalıcılığınızı artırır.

Hizmet verdiğimiz müşterilerimiz

Pratikus Medya olarak hizmet verdiğimiz; kişi, kurum ve işletmeler. Referanslarımızla ilgili detayları bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.