INSTAGRAM CANLI YAYINLAR

Gelişen dünyanın teknolojik olanaklarını kullanıyoruz.

İnstagram ve diğer sosyal medya kanallarının gelişmesine paralel olarak mecra kullanımının da yaygınlaştığını görmek, biz iletişimciler için önemli. Canlı Yayınlarımız ile her geçen gün büyüyen ve gelişen kitleye ulaşmak, interaktif yayınlar yapmak son derece etkili ve amaca yönelik sonuçlar almamızı sağlayan bir yöntem.

NEDEN INSTAGRAM?

En yoğun kullanılan ve takip edilen mecra olarak İnstagram, hedef kitleye uygun ve en teknolojik mecra olarak, Canlı YAyın için en uygun kanaldır.

YAYINLARIN SÜRESİ

İnstagram kanalının belirlediği Canlı Yayın süresi 60 dakikadır. Yayınlarımız da bu süre ile sınırlıdır. 15-60 dakika arası yayın yapıyoruz.

YAYINLAR KAYDEDİLİYOR MU?

Her yayın sonrası IGTV olarak kaydedilir ve Pratikus Medya Instagram kanalına yüklenir. Aynı zamanda, Pratikus Medya Youtube kanalına yüklenen videolar akabinde indirilebilir.

NE KADAR ETKİLİ?

Yayınların etkinliği elbette kitle ile doğru orantılı. Ancak doğrudan tüketiciye ‘interaktif’ olarak ulaşabilmek, nicelikten ziyade, niteliksel sonuçlar verir ve en etkili tanıtım yöntemidir.

KADİR AKAR (MEDYA UZMANI)

Moderasyon ve Canlı Yayın yönetimi.

1970 doğumlu Kadir Akar, Ankara Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Radyo-TV ve Sinema bölümü mezunudur.

Ankara ve İstanbul’da; Medya Yöneticiliği, Marka Yöneticiliği, Pazarlama Stratejileri Uzmanı, Reklam Ajansı Yöneticiliği yaptı.

Uluslararası firmalarda yönetici ve üst düzey yöneticilik yapan Akar, Pratikus Medya, Dijital Ajansını 2020 yılında hayata geçirdi.

Gelişen dünyanın dijital alanda daha da genişleyeceğini öngörerek, Pratikus Medya, Instagram TV’yi kurdu.

Canlı yayınların moderatörlüğünü yapan Akar, ağırladığı konuklarla samimi sohbetler yaparak, hem izleyicilerin hem de katılımcıların beğenisini kazanmaya devam ediyor.

Dijital dünyaya katılın…

CANLI YAYINLARA KATILIM

Instagram Canlı Yayınlara nasıl katılacaksınız?

İnstagram Canlı Yayınlar, Pratikus Medya kİnstagram kanalında yayınlanır ve servis edilir. Yayınlara katılım ücretsizdir. Uygun olan tarihler karşılıklı müzakere ile belirlenir, tek seferlik ya da sürekli yapılıp yapılmaması kararlaştırılır. Müracaat etmek için alttaki butonu kullanabilirsiniz. Konu ve konuğun uygun olması halinde Canlı Yayın katılım talebiniz olumlu ya da olumsuz olarak değerlendirilir.

TEKNİK DETAYLAR

Canlı yayın için neye ihtiyacınız var?

Canlı yayınlar son derece pratiktir ve özel ekipman gerektirmez. Cep telefonunuz, kulaklığınız olması yeterlidir. Bir de Canlı Yayına katılmak için @pratikusmedya hesabını İnstagram üzerinde takip ediyor olmanız dışında pek bir ‘şeye’ ihtiyacınız yok. Canlı yayın esnasında telefonunuzun sabit kalacak şekilde yerleştirilmesi bir zorunluluk olmasa da izleyici üzerinde etkili. Işıklı bir ortamda olmanız gerektiğini ise sanırım söylemeye gerek yok 🙂

CANLI YAYIN KONULARI

Katılımcılarımızın ‘sadece’ uzman oldukları konular…

Katılımcı olarak, T.C. kanunlarına aykırı olmayan, günlük siyset konularını içermeyen her konu, canlı yayın esnasında konuşulabilir. Bu konuda sınırlamamız yoktur. Tek sınırlamamız, katılımcılarımızın bilgi verdikleri konuya ilişkin uzman olmalarıdır.

Pratikus-Medya-Canli-Yayin-Konular

Dijital dünyada yerinizi alın!